Rajče

Trochu z historie oddílu

Horolezecký oddíl Sokol Brno 1 je pokračovatelem HO Zbrojovka Brno a má tedy dlouholetou tradici. Členové oddílu patřili ke špičce československého a posléze českého lezení, jak ve skalních terénech, tak i v horách a velehorách.

Vybudování lezecké stěny v roce 2002 našim členům umožnilo zabývat se závodním lezením. V disciplínách – lezení na obtížnost a bouldering dosáhli naši členové významných úspěchů v juniorských i seniorských kategoriích nejen v Českém poháru, ale i v Evropském a na ME a MS.

Nezávodící část členů našeho oddílu uskutečňovala zajímavé projekty v horách celého světa. Ke zlepšení jejich lezeckých dovedností napomáhá i možnost tréninku na umělé stěně.

Každoročně se organizuje několik výjezdů do skalních oblastí nejen v České republice, ale i do Vysokých Tater, Alp či Dolomit a dalších oblastí.

Od roku 2004 byl součástí oddílu lezecký děcký kroužek "Rocky Monkeys" pod vedením Veroniky Šteflové, Hany Cídlové a Andrzeje Kurowského, který se od roku 2020 osamostatnil.

V oddíle začínala nebo doposud působí řada dobrých závodníků - reprezentantů ČR:
Silvie Rajfová, Lucie Rajfová,Tereza Čermáková, Anna Čermáková, Andrea Pavlincová, Eliška Vlčková, Kateřina Zachrdlová, Michal Petřek, Veronika Šimková, Sabina Večeřová, Matěj Burian, Ondřej Bína, Lucie Petrová, Michaela Smetanová, Tereza Širůčková, Eliška Hobzová, Jana Ondřejová, Jáchym Cink, Sabina Skoupá, Anna Ludmila Hrbáčová, Simona Prokešová, Lenka Toužínová, Ema Galeová, Zuzana Skříčková, Valerie Pařilová a další.

Verča