Dětský a mládežnický oddíl

V našem horolezeckém oddíle funguje už od roku 2004 kroužek lezení pro děti a mládež. V rámci kroužku mají děti možnost se naučit základům lezení na obtížnost, boulderingu i lezení na rychlost. Děti a teenageři, kteří chtějí závodit, pak trénují víckrát týdně a účastní se závodů dle zkušeností na oblastní nebo celorepublikové nebo i mezinárodní úrovni. Tréninky dětí a mládeže probíhají ve skupinkách podle věku a výkonnosti v tělocvičně a na lezecké stěně.

Dětem se věnuje skupina zkušených trenérů a instruktorů sportovního, stěnového nebo skalního lezení.

Tréninky na stěně začínají rozcvičkou pro zahřátí a jsou zaměřené na rozvoj pohybových možností, na správnou techniku, sílu a držení těla. Při lezení na stěně se učíme překonat překážky i strach a trénujeme techniku a vytrvalost. Složitější kroky a technika se dále vylepšují na bouldrech.

Pokud je příznivé počasí organizujeme také výjezdy do skály v okolí Brna (Moravský kras, Vysočina, Chřiby…), ale i do ciziny – Rakousko, Itálie, Slovinsko, Slovensko, Polsko. Pořádáme i krátkodobější soustředění u nás v republice na jiných stěnách, abychom podpořili rozmanitost tréninku.

Během prázdnin pořádáme příměstské tábory, kterých se účastní nejen naši členové, ale i děti, které ještě s lezením nemají žádné zkušenosti.

Pro vybrané členy je každoročně organizováno letní soustředění na přelomu července a srpna na skalách.